Strona Główna » Imprezy, Wydarzenie » Piastonalia 2011 – 19 maj 2011 (skaczcie do góry)

Pataconez

Pataconez to kapela z Lublińca, która określa swoją muzykę w kategoriach : alternatywa, hip-hop oraz metal. Skład zespołu to Pay-z aka Pasi, Gregory, Flytoo oraz Kuks. Jako formacja Pataconez zdobyli nagrodę publiczności na przeglądzie Rock-time w 2010 roku.

Cała Góra Barwinków

CGB to formacja, która powstała w 2002 w Kłobucku. W swoim dorobku muzycznym posiadają dwie płyty demo oraz trzy płyty długogrające. Skład kapeli to Kuba „Kubaka” Kaczmarek, Artur „Wołek” Wilk, Kuba Syguda, Maciek „Maciejko” Kulej, Paweł Tyrała, Tomek „Młody” Kaczmarek, Daniel „Bobo” Michoń oraz Karol Ryś. Formacja zagrała na wielu imprezach takich jak festiwal Afryka, Ost-rock-reggae Festiwal w Ostródzie, Rock Reggae Fest w Brzeszczach, na dużej scenie Przystanku Woodstock 2003 w Żarach oraz Heineken Open’er Festival w 2007. Muzyka CGB to mieszanka ska, reggae i rocksteady z mocnymi wpływami punk rocka. To co wyróżnia Całą Górę Barwinków to rozbudowana i wysunięta na pierwszy plan sekcja dęta.

happysad

Zespół cieszący się ogromną popularnością wśród młodzieży, a ich koncertom towarzyszy mnóstwo świetnej zabawy w niesamowitej atmosferze. happysad to kapela rockowa założona w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej przez muzyków, którzy już wcześniej grali razem. Pierwsze demo zespołu powstało w 2002 roku i zostało zamieszczone później na płycie Wszystko jedno. Swoją muzykę zespół określa jako regresywny rock, dopełniony charakterystycznymi tekstami. Zespół ma na koncie ponad 500 koncertów w całym kraju. Styl happysad najczęściej określany jest jako mieszanka rocka alternatywnego, gitarowego. W skład zespołu wchodzą Jakub „Quka” Kawalec, Łukasz „Pan Latawiec” Cegliński, Artur „Artour” Telka, Jarosław „Dubin” Dubińsk oraz Daniel Pomorski.

Strachy na Lachy

Strachy na Lachy to kapela ciesząca się uznaniem i wielką sympatią wśród społeczności studenckiej i nie tylko. Zespół powstał w roku 2002 roku z inicjatywy Krzystofa „Grabaża”  Grabowskiego oraz Andrzeja „Kozaka” Kozakiewicza.  W skład ekipy w chwili obecnej wchodzi  Grabaż, Kozak, Longin Go, Kuzyn, Maniek oraz Pan Areczek.Dyskografia formacji to szereg znakomitych albumów takich jak Strachy Na Lachy wydany w 2003 roku, Piła Tango z roku 2005 oraz powstałe w kolejnych latach albumy Autor, Zakazane Piosenki i najnowszy- Dodekafonia. Zespół może się również pochwalić świetnymi singlami wydanymi na przestrzeni 9 lat swojej działalności.

Źródło: www.piastonalia.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039