Strona Główna » Imprezy, Wydarzenie » Piastonalia 2011 – 20 maj 2011 (Dzień Kobiecy)

Lilu

LILU pokazuje, że hip hop nie jest domeną facetów.
Muzyka Lilu powstawała ok. 1997 roku na bazach i w standardach wyznaczanych przez kulturę hiphop, dojrzewała wraz z autorką, doszła do momentu, w którym trudno przyporządkować ją do jakiegokolwiek nurtu.
Dzięki pozytywnym wibracjom, dobrze skonstryuowanym tekstom, elemantach żywego grania i doskonałych muzykach i kompozytorach, z którymi pracuje, LILU tworzy rap dla koneserów.
Piosenki artystki cechuje kobiece postrzeganie otaczającego świata. Lilu śpiewa o m.in. sprawach dotyczących kobiet, relacji damsko-męskich.

Marika

Marika, nazywana królową dancehallu, na swoich koncertach rozgrzewa publiczność do czerowności.
Oryginalny głos, gorące rytmy, charyzmatyczna osobowość, porywająca muzyka – to wszystko przyciąga do niej tłumy fanów.
Tworzy muzykę z pogranicza reggae, soul, dancehall i funk.
Zadebiutowała w 2002 roku jako wokalista soundystemu Bass Medium Trinity. Dwa lata później Wspólnie wydali płytę”Mówisz i masz”, która została bardzo dobrze przyjęta.
Wzięła udział w projekcie „Polski ogień” – pierwszej na polskiej scenie reggae/dancall płycie zrealizowanej przez światowej klasy producenta.
W 2007 roku związała się z wytwórnią Karrot Kommando, w której wydała singel Moje serce.
Niecały rok później pojawił się się solowy album Marii – „Plenty”. Album otrzymał nominację do Fryderyków 2009, sama artystka została również nominowana w kategorii Nowa Twarz Fonografii.
8 czerwca 2010 wydany został drugi solowy album Mariki pt. Put Your Shoes On / Off składający się z dwóch płyt.
Pierwszy singiel „Uplifter” momentalnie stał się hitem stacji radiowych i imprez reggae w całym kraju.
Marika Występuje w klubach w całej Polsce jak i zagranicą (Anglia, Irlandia, Francja). Koncertowała przed takimi wykonawcami jak Macy Gray, Sean Paul czy Gentleman.

Monika Brodka

Góralka z zadziornym charakterem, potężnym głosem i  wyjątkową muzyczną wrażliwością. Weszła na Polską scenę muzyczną w bardzo młodym wieku , jednak dzięki  talentowi i konsekwencji w dążeniu do celu, zrobiła to  z dużym impetem. Zaledwie kilka miesięcy po wygraniu 3 edycji Idola ukazała się jej pierwsza płyta „Album„ zawierająca wersje starych przebojów soulowych oraz nowe utwory, których była współautorką. Znane wszystkim single z tej płyty to „Ten” i „ Dziewczyna mojego chłopaka”. Możemy powiedzieć, że w jakimś stopniu jest związana z Opolem, ponieważ właśnie tutaj podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w 2005 roku wygrała w głosowaniu widzów konkurs Opolskie Premiery , otrzymała nagrodę słuchaczy Jedynki Polskiego Radia oraz nagrodę muzycznego programu Telewizyjnej Jedynki „Stratosfera”. Drugiego dnia Festiwalu w Opolu została wyróżniona statuetką plebiscytu Superjedynki  w kategorii debiut. 2006 roku przyniósł na rynek muzyczny nową płytę Brodki – „Moje Piosenki”, która tak jak poprzednia w krótkim czasie osiągnęła status złotej. Jednak radykalnym zwrotem w jej karierze było wydanie 20 września 2010 roku płyty GRANDA. Jak sama mówi całkowicie utożsamia się z materiałem zawartym na płycie. Miała 4 lata przerwy od studia nagrań, był to czas na to, aby zastanowić się ,o czym naprawdę chce śpiewać i jaki jest jej prawdziwy muzyczny charakter. Wróciła z Grandą , albumem  obfitym w muzyczny elektyzm i niebanalne teksty, wszystko podszyte jest punkową energią symfonii dźwięków oraz słów. Granda to album ,który trudno zaszufladkować i na tym, między innymi, polega jego siła.

Źródło: www.piastonalia.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039