Strona Główna » Imprezy, Wydarzenie » Piastonalia 2011 – 21 maj 2011 (Dzień Męski)

Bongostan

Zespół tworzą ludzie z pasją, żeby nie powiedzieć pozytywnie walnięci oraz naładowani pozytywną rasta – energią. Reggae, rock, ska – ich muzyka to mieszakna tych gatunków. Zespół powstał w 2009 roku w Opolu. Pozytywne brzmienia, niesamowity talent i energia młodych ludzi. Muzyka od początku do końca tworzona z pasją przez wykonawców: wokal, gitara, bas, perkusja, klawisze, trąbka, saksofon tworzą wyjątkowe brzmienie. Regularnie koncertują , znajdują jednak również czas na konkursy, przeglądy, festiwale. Ostatnie miesiące były dla nich pracowite, co zaowocowało w nagrody! W marcu podczas Zimowej Giełdy Piosenki zostali zauważeni i wyróżnieni przez samego Wojciecha Waglewskiego. Zagrali na jednej scenie z zespołem VOO VOO, co było  ogromnym przeżyciem dla tych młodych muzyków. Na tym nie poprzestali, dokładnie miesiąc później wygrali Opolskie elimiacje FAMA 2011. W maju oprócz występu na Największej Studenckiej Imprezie w Opolu wychodzi ich debiutancka płyta.

Kim Nowak

Bracia Waglewscy – Bartek i Piotr wraz z Michałem Sobolewskim w 2008 roku założyli zespół  Kim Nowak. Nazwa zespołu odnosi się do amerykańskiej aktorki lat 50. – Kim Novak. Michał Sobolewski to znawca muzyki lat 60., zafascynowany brudnym, mocnym brzmieniem gitar z płyt Jimiego Hendrixa, Black Sabbath, Ten Years After czy mniej znanych Toad, 13th Floor Elevators. Bracia Waglewscy znani jako Fisz- Bartosz Waglewski i Emade- Piotr Waglewski zafascynowani muzyką hip hop, często wracali do zespołów o korzeniach w muzyce punkowej, garażowej, jednak dopiero spotkanie z gitarzystą Michałem Sobolewskim pozwoliło im na zaprezentowanie swojego rockowego oblicza. Jak sami mówią Kim Nowak jest  spełnieniem ich chłopięcych  marzeń o graniu tego typu muzyki.  W 2009 zarejestrowali swoją pierwszą płytę „Kim Nowak”. To płyta grana na żywo, bez użycia komputerów, gdzie wszystkie brudy zostały pozostawione celowo. Riffy gitarowe, często odnoszące się do klasyki gatunku,  współgrają z punkową, garażową sekcją rytmiczną.  Teksty, często wykrzykiwane, opowiadają o śmierci, przemijaniu, morderstwie czy prawdziwej miłości. Kim Nowak to dwanaście „popsutych piosenek” – przesterowanych, brudnych, od których „Popłynie wrzątek i pęknie serce, wysiądzie prąd w całym mieście”

VOO VOO

Cały świat oszalał na punkcie muzyki rockowej z lat 60 i 70. Zespół Voo Voo z racji osoby lidera dorastającego w epoce Woodstock zna ducha tej muzyki, potrafi ją grać, a jednocześnie stworzył własne, indywidualne brzmienie. W roku 2010 minęło 25 lat od urodzin jednego z najbardziej twórczych i pracowitych zespołów w historii polskiej muzyki i piosenki zespołu, który niezmiennie nosi w sobie „taki świata puls” (z akcentem i na świat – w znaczeniu czerpania z wielu kultur, ale i z akcentem na puls – w znaczeniu żywotności swojego dzieła). W nagraniach VOO VOO usłyszeć można najróżniejsze muzyczne światy, dziś już klasyczne. Np.: Jana Garbarka, Toma Waitsa, Paula Simona, The Beatles, Jamesa Browna, Jimiego Hendrixa i Johna Coltrane’a. Ale nade wszystko – bardzo osobisty i osobny świat VOO VOO. Bo przecież najwybitniejsze – a pisane zawsze przystępnym językiem – dzieła tego zespołu wciąż pozostają inspiracją dla twórczych poszukiwań współczesnej muzyki. Obecny skład VOO VOO tworzą: Wojciech Waglewski – kompozytor, autor tekstów, gitarzysta, wokalista i producent muzyczny; Mateusz Pospieszalski – kompozytor, multiinstrumentalista, wokalista i producent muzyczny; Karim Martusewicz – basista i producent muzyczny; Piotr „Stopa” Żyżelewicz – perkusista. W artystycznym dorobku VOO VOO jest blisko 30 regularnych płyt (w tym muzyka teatralna, muzyka filmowa) oraz rokrocznie niezmiennie blisko 100 koncertów!

Źródło: www.piastonalia.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039