Strona Główna » Film, Ogólnie, Polecane, Spektakle » LATO FILMÓW W GSW

1.08.2011 – „SPALENI SŁOŃCEM” reż. Nikita Michałkow

Przed każdym pokazem prezentacja etiud filmowych użytkowników serwisu digart.pl

START GODZ.21.30

GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ
PLAC TEATRALNY 12
(plac za Galerią Sztuki Współczesnej).

W przypadku niepogody sale GSW.

WSTĘP BEZPŁATNY!

1.08.2011 godz.21.30
SPALENI SŁOŃCEM prod. Francja, Rosja premiera Świat 1994, Polska 1996
Opis:
Połowa lat 30.: zasłużony weteran wojny domowej spędza z żoną i córką wakacje w podmoskiewskiej daczy. Sielankowy nastrój wywczasów zostaje zmącony, gdy zjawia się tajemniczy młodzieniec z Moskwy, dawna miłość pułkownikowej.
Reż. Nikita Michałkow, którego dziś nazywa się „rosyjskim Spielbergiem”, urodził się w Moskwie. Jego ojciec, Siergiej Michałkow, był poetą komunistycznym, autorem słów do narodowego, sowieckiego hymnu, a także autorem bajek dla dzieci, a matka, Natalia Konczałowska, także była poetką, córką sławnego malarza Piotra Konczałowskiego. Michałkow znany jest nie tylko jako reżyser, ale także jako aktor, autor scenariuszy i producent. W pamięci widzów zapisuje się głównie jako twórca wspaniałych, spektakularnych filmów, przepełnionych nostalgicznymi krajobrazami piękna rosyjskiej ziemi, głoszących proste prawdy życia, ale także hołdujących szlachetnym rosyjskim wartościom, przywołujących chlubne tradycje dawnej przedkomunistycznej Rosji. Obdarzony przez los urokiem osobistym, dwiema żonami i gromadką dzieci chętnie grywa w filmach i angażuje swoją rodzinę do własnych filmów; jako aktor pojawił się w około 40 filmach (m.in. w „Pięknej nieznajomej”, „Cyruliku Syberyjskim”, „Rewizorze” i „Psie Baskerville’ów”) Jest patriotą, który opiewa w swoich filmach piękno ojczyzny i często idealizuje Rosję z ramienia partii Wiktora Czernomyrdina Michałkow.
Nagrody:
1995 Oscar wygrana Najlepszy film nieanglojęzyczny
1994 Cannes wygrana Nagroda Jury Ekumenicznego i Technical Grand Prize.
Łącznie film uzyskał 9 nagród i nominacji.

Organizator:

GSW

Patronat medialny:

Gazeta Wyborcza, Radio Opole, TVP Opole.

Galeria jest finansowana z budżetu Miasta Opola

Żródło:http://www.galeriaopole.pl/pl/lato-filmow-w-gsw-4

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039