Strona Główna » Ogólnie » Już we wrześniu rusza filmowy zawrót głowy!

Stowarzyszenie Opolskie Lamy ma zaszczyt zaprosić na niebywałą gratkę dla wszystkich miłośników dobrego kina. Już od września ruszają dwa cykle filmowe, czyli „Panorama Kina Światowego” oraz „Filmy rekomendowane przez Piotra Dumałę” poprzedzające październikowy IX Festiwal Filmowy Opolskie Lamy.

W związku z tym serdecznie zapraszamy na najbliższe projekcje:

W cyklu „Panorama Kina Światowego”  01.09.2011 (czwartek) o godzinie 20:00, w CF Helios Kino Konesera, odbędzie się pokaz filmu Somewhere. Między miejscami, reż. Sofia Coppola, USA, 97 min. (Forum Film).

Jest to najnowszy film Sofii Coppoli, który podobnie jak poprzedni, utrzymany jest w konwencji komediodramatu.

Johnny Marco wiedzie życie typowe dla hollywoodzkich gwiazd. W dekadenckim świecie bohatera, pełnym różnorodnych używek i zabaw pojawia się niespodziewanie jego nastoletnia córka.

Z kolei w cyklu „Filmy rekomendowane przez Piotra Dumałę” już 05.09.2011 (poniedziałek) o godzinie 19:00 w Teatrze im. Jana Kochanowskiego, odbędzie sie pokaz filmu „Matnia”, reż. Roman Polański, Wielka Brytania, 111 min.

W zamku na odludnej wysepce mieszkają George i Teresa stanowiący niezbyt dobraną parę. George sprzedaje fabrykę, by poświęcić się malowaniu i młodej żonie, która z nudów hoduje kury na zamku i zdradza męża z synem sąsiadów. Gdy na wyspie pojawia się dwóch rannych gangsterów wracających z nieudanego skoku, życie na zamku ulega gwałtownej zmianie.

O kolejnych pokazach będziemy informować na bieżąco.

Serdecznie zapraszamy!

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039