Strona Główna » Ogólnie » Opolskie Lamy zapraszają na kolejne pokazy!

Przed nami kolejny tydzień obfitujący w filmowe wydarzenia.  Również i tym razem, z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Dawkę filmowych emocji zaczynamy już w poniedziałek 19.09.2011 w Teatrze im. Jana Kochanowskiego (Mała Sala) o godz. 19:00 filmem Jima Jarmuscha – Truposz.

 

William Blake, ciężko ranny człowiek, oskarżony o morderstwo, ukrywa się przed „łowcami głów”. Na swojej drodze spotyka wyjętego spod prawa Indianina o imieniu Nobody. W wiosce Indianina Blake ma przekroczyć zwierciadło wody, w miejscu, w którym niebo styka się z oceanem…

 

 

 

 

W czwartek 22.09.2011 C.F. Helios o godz. 19:00 będzie można zobaczyć film Pina, w reżyserii Wima Wendersa.

 

Dokument muzyczny zrealizowany w technologii 3D, który jest swego rodzaju hołdem złożonym Pinie Bausch, niemieckiej choreografce, zmarłej podczas prac nad tworzeniem filmu.

 

 

 

Kolejnym ciekawym wydarzeniem z całą pewnością będzie pokaz słynnego Stalkera , w reżyserii Andrieja Tarkowskiego, którym uraczy nas Kino Meduza już w piątek 23.09.2011 o godzinie 19:00.

 

 

Przybysze z kosmosu odwiedzili Ziemię i zostawili po swoim pobycie Strefę, wykazującą wiele jeszcze nie wyjaśnionych, ale najpewniej bardzo niebezpiecznych dla człowieka właściwości.  Stalker – tytułowy bohater filmu Andrieja Tarkowskiego, to jurodiwyj, zakorzeniona w kulturze rosyjskiej postać „szaleńca chrystusowego”, który wybiera specyficzną drogę do świętości ujawniając wady i grzechy ludzi bez względu na obowiązujące normy i czekające go upokorzenia.

 

 

 

W tak szerokim filmowym wachlarzu, na pewno każdy będzie mógł odnaleźć coś interesującego.

Serdecznie zapraszamy!

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039