Strona Główna » Ogólnie » Kolejne filmowe atrakcje? Już w tym tygodniu!

Nasze spotkania z filmem przenoszą się w coraz to nowsze miejsca. W tym tygodniu Opolskie Lamy zapraszają do Kina Meduza, C.F. Helios oraz… poczekalni Dworca PKP- Opole Główne.

 

We wtorek (27.09.2011) o godz. 19:00 w Kinie Meduza będzie można zobaczyć film Struktura kryształu w reżyserii Krzysztofa Zanussi - Honorowego Patrona Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy.

Obraz ten jest debiutem kinowym wybitnego polskiego reżysera. Ten refleksyjny dyskurs moralny o trudzie wyboru postaw życiowych, jest zrealizowany w konwencji surowej rejestracji życia intelektualisty na dalekiej prowincji. Spotkanie dwóch przyjaciół staje się starciem dwóch postaw, charakterów, wyobrażeń o sensie życia.

 

Następnie w środę i czwartek w C.F. Helios, miłośników dobrego kina ugości Klub Konesera.

 

 

Na początek obejrzymy amerykański film obyczajowy utrzymany w konwencji błyskotliwego komediodramatu. Olivier dowiaduje się, że jego 75-letni ojciec jest gejem. Mężczyzna musi stawić czoło szokującej sytuacji i na nowo poukładać ich wzajemne relacje. Debiutanci w reżyserii Mike’a Millsa już w środę (28.09.2011) o godz. 19:15.

 

 

 

Z kolei w czwartek (29.09.2011), czeka nas spotkanie z animowaną historią opartą na faktach. Kuba, koniec lat 40-tych, młody pianista i piękna piosenkarka korzystają z uroków pulsującego muzyką artystycznego życia Hawany. Wkrótce zostają kochankami i wyruszają do Nowego Jorku. Chico i Rita w reżyserii Tono Errado, Fernando Trueba, Javier Mariscal, już o godz. 20:30.


Prawdziwą niespodzianką i niezapomnianym wrażeniem, z całą pewnością będzie pokaz filmu Pociąg w reżyserii Jerzego Kawalerowicza, który odbędzie się w piątek (30.09.2011) o godz. 19:00 w poczekalni Dworca PKP – Opole Główne. Film ten przeniesie nas w upalne lato, gdy pociąg pospieszny odchodzi z warszawskiego dworca. Z powodu braku wolnych miejsc Jerzy i Marta podróżują razem, stopniowo nawiązuje się przyjazny kontakt. Oboje mają za sobą przykre przeżycia i to ich łączy.

 

 

Na wszystkie projekcje serdecznie zapraszamy!

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039