Strona Główna » Film, Ogólnie » Rozpocznij nowy rok akademicki z Opolskimi Lamami!

Początek roku akademickiego to wspaniała okazja do nadrobienia zaległości dla tych, którzy w związku z wakacyjnymi wyjazdami nie mogli brać udziału w dotychczasowych pokazach filmowych.

Już w poniedziałek (03.10.2011) o godzinie 19:00 w Teatrze im. J. Kochanowskiego w cyklu Filmy Z Udziałem Zbigniewa Zamachowskiego –  Zmruż oczy w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego. Opowieść o złożonej relacji między dziewczynką a jej nauczycielem. On otwiera przed nią świat wartości, wykraczających znacznie poza materializm jej rodziców, ona fascynuje się jego buntem.

Następnie o godzinie 21:00 na terenie Miasteczka Akademickiego projekcja Soul Kitchen w reżyserii Fatiha Akina. Przebojowa i tętniąca pozytywną muzyką komedia, nieco różniąca się od pozostałych filmów Fatiha Akina. Grek Zinos Kazantsakis mieszka w Hamburgu. Jego restauracja Soul Kitchen, znajduje się na skraju upadku, brat siedzi w więzieniu, a ukochana wyjeżdża do Szanghaju.

Pozostając w filmowym nastroju we wtorek (04.10.2011) o godz. 19:00 Kino Meduza ugości nas filmem Rashomon w reżyserii Akiry Kurosawy. Średniowieczna Japonia. Dochodzi do dwóch aktów przemocy,a widzowie poznają je z perspektywy osób w nich uczestniczących oraz naocznego świadka. Różne wersje popełnionego mordu i gwałt prezentowane są tak, że widz nie wie, kto jest sprawcą, kto ofiarą i co jest prawdą.

Na czwartkowe (06.10.2011) spotkanie z dobrym kinem zaprasza C.F. Helios. O godz.  19:30 wyświetlony zostanie Habemus Papam- mamy papieżareżyserii Nanni Morettiego. Długo oczekiwany film z brawurową rolą Jerzego Stuhra. Kardynałowie zebrani na konklawe wciąż nie mogą wybrać nowego papieża. Na placu św. Piotra gromadzą się oczekujące tłumy wiernych. Wreszcie ich oczom ukazuje się biały dym. Jednak nowo wybrany papież, przytłoczony odpowiedzialnością postanawia uciec.

To z całą pewnością nie koniec emocji! Następne wydarzenia już wkrótce!  Opolskie Lamy serdecznie zapraszają!

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039