Strona Główna » Koncerty » Wierba & Schmidt Quintet feat. Piotr Baron 12.11.2011 Sala Kameralna Start:20.00 Bilety: 17 PLN (przedsprzedaż), 22 PLN (w dniu koncertu)

„Wierba & Schmidt Quintet to obecnie topowy zespół mainstream’owy młodego pokolenia w Polsce. Założony w 2005 roku, drogę do uznania i sławy okupował wygrywając najbardziej prestiżowe konkursy jazzowe w kraju i za granicą, oraz koncertując na wielu prestiżowych festiwalach jazzowych w Europie”. Daniel Ryciak, www.mmsilesia.pl.

 
Oto niektóre nagrody:
- Grand Prix na XXX Międzynarodowym Festiwalu Młodych Zespołów Jazzowych „Jazz Juniors”, Kraków, 2006
- Grand Prix na konkursie „Bielska Zadymka Jazzowa”, Bielsko Biała, 2008
- Grand Prix na „I’st Tarnów Jazz Contest”, Tarnów, 2008
- Grand Prix na „Krokus Jazz Festival”, Jelenia Góra, 2008
- Grand Prix na „XII Ogólnopolski Przegląd Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych”, Gdynia 2009
- II miejsce na Hoeilaart Jazz Festival, Belgia 2010 (za World Trio z Nowego Jorku, którego pianista grał z Marcusem Millerem).
- Grand Prix na oraz Nagroda Publiczności na Getxo Jazz Festival, Hiszpania 2010, na którym Piotr Schmidt otrzymał również nagrodę dla Najlepszego Solisty Festiwalu!

 
W październiku 2009 ukazała się pierwsza płyta zespołu, „Maya”, wydana nakładem magazynu Jazz Forum.15 listopada 2009 zespół zagrał koncert w Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, który był transmitowany przez program Trzeci Polskiego Radia i przy okazji otrzymał entuzjastyczną recenzję:
„Rewelacja młodej sceny jazzowej, debiutancka płyta dwóch liderów: trębacza Piotra Schmidta i pianisty Michała Wierby – Maya. Ekspresyjny hard-bop. Klasyczny kwintet w składzie trąbka, tenor i sekcja. Prawdziwa gratka dla miłośników dobrego jazzu.” Jan Ptaszyn  Wróblewski.
Druga płyta, „Live in Getxo”, została wydana w listopadzie 2010. Można ją nabyć poprzez hiszpańskiego dystrybutora: www.errabaljazz.com, lub schmidtjazz@gmail.com.
Trzecia płyta, nagrana w sierpniu 2010 z amerykańskim puzonistą jazzowym z Miami – Dante Lucianim, wykładowcą puzonu na Frost University of Miami, ukazała się w marcu 2011r. a miesiąc później była już dostępna m.in. w salonach sieci Empik.
Wszystkie trzy płyty otrzymały bardzo dobre recenzje w periodyku Jazz Forum, a ostatnia dostała aż pięć na pięć gwiazdek!
16 kwietnia Wierba & Schmidt Quintet feat. Piotr Baron wystąpił w TVP Kultura w ramach nominacji do prestiżowej nagrody Gwarancja Kultury w kategorii Jazz, Rock i Inne… Był to jedyny polski zespół jazzowy nominowany do tej nagrody.

Skład zespołu:
Piotr Schmidt – tp, Marcin Kaletka – ts, Michał Wierba – p, Michał Kapczuk – b, Sebastian Kuchczyński – dr.

Źródło: http://ncpp.opole.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039