Strona Główna » Nauka » Studenci Politechniki Opolskiej przygotowują się do zawodów Robotic Arena we Wrocławiu 10 grudnia 2011r.

Studenci Politechniki Opolskiej przygotowują się do zawodów Robotic Arena organizowanych we Wrocławiu 10 grudnia 2011r. Dla nich to szansa na dalsze sukcesy.

Studenci zapraszają na ostatnie spotkanie przed międzynarodowymi zawodami we Wrocławiu – we wtorek 6 grudnia 2011 r. Mikołajkowe spotkanie odbędzie się w sali „A” na drugim piętrze w budynku numer 5 w II Kampusie Politechniki.


W środę 16 listopada 2011r. odbyły się zawody robotów mobilnych – ASTOR Robot Challenge, zorganizowane podczas targów ROBOTshow w Sosnowcu. Za profesjonalny przebieg zawodów odpowiadało Studenckie Koło Naukowe INTEGRA oraz firma ASTOR – autoryzowany dystrybutor robotów Kawasaki. Opolska drużyna, w składzie Adrian Dobosz, Grzegorz Kolbuch, Łukasz Księżarek, Tomasz Bucik oraz Karolina Grząślewicz, wystartowała pod zacną nazwą GROM (Grupa Robotycznie Opętanych Maniaków) w kategorii MiniSumo. Po zaciętych walkach mini robotów, młodzi inżynierowie zdobyli, jakże zaszczytne I oraz II miejsce.

 

Członkowie GROM’u, reprezentujący Politechnikę Opolską (Instytut Układów Elektromechanicznych i Elektroniki Przemysłowej, specjalność Robotyka i Mechatronika) skonstruowali w sumie 5 robotów zaliczających się do kategorii MiniSumo. Miejsca na podium wywalczyły sobie roboty : KiciuŚ oraz CzubuŚ, które bez trudu pokonały liczną konkurencję. Nie jest to jedyny sukces naszych studentów. Drużyna startuje już od ponad pół roku w tego rodzaju zawodach. Zdobyte trofeum zwiększyło dotychczasowy dorobek zdolnych inżynierów, którzy mają już na swoim koncie III miejsce na Trójmiejskim Turnieju Robotów Robo3DVision w Gdańsku (robot CzubuŚ), III miejsce na I Otwartym Turnieju e-Sportu i Robotyki Amatorskiej LEŚ –TECH, zorganizowanym we Wronkach koło Poznania (robot Zergling), oraz II i III miejsce na Ogólnopolskich Zawodach Robotów SUMO CHALLENGE 2011 w Łodzi (robot KiciuŚ i Kraken).

Wszystkie roboty wykonane przez inżynierów spełniają warunki kategorii MiniSumo. Owe maszyny, to konstrukcje o wymiarach nie większych niż 10×10 cm, ważące nie więcej niż 500 gram, oraz poruszające się autonomicznie. Zawody MiniSumo wzorowane są na japońskich walkach Sumo, dlatego walki mini robotów odbywają się na ringach o średnicy 77 cm. Zadaniem robotów, jest wypchniecie przeciwnika poza ring.

Źródło: po.opole.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039