Strona Główna » Ogólnie » Opolskich Lam na Bis ciąg dalszy

Kino Meduza ma zaszczyt zaprosić na kolejną projekcję filmów wyświetlanych podczas IX FFOL. Pokazy odbędą się już w najbliższy piątek (09.12.2011) o godzinie 19:00 . Tym razem będzie można obejrzeć trzy filmy: 

Zagraj ze mną,  reż. Rafał Skalski

Hania i Paweł to młode małżeństwo, które przeżywa pierwszy poważny kryzys. Hania pragnie mieć dziecko, Paweł – nie. Z każdą chwilą oddalają się od siebie coraz bardziej. Paweł ucieka w niespełnione marzenia o zostaniu perkusistą rockowego zespołu, Hania – we wciągającą grę komputerową, w której stwarza swoją wizję idealnego mężczyzny – Lucjana. Życie bohaterów wywraca się do góry nogami, gdy pewnego dnia Lucjan materializuje się i zamieszkuje z Hanią i Pawłem… Bohaterowie mogą nim sterować, tak jakby cały czas był on postacią z gry. Hania i Paweł postanawiają użyć Lucjana do realizacji swoich własnych, sprzecznych pragnień – sytuacja szybko wymyka się im jednak spod kontroli.

 

Zabawna historia dwójki młodych ludzi, którym przyszło na nowo odnaleźć się w swym związku. Film poruszający problemy podjęcia odpowiedzialności za drugą osobę, nieustającego poznawania jej oraz trudnej sztuki „uczenia się” siebie nawzajem. im jednak spod kontroli.

 

Wielkanoc, reż. Monika Jordan – Modzianowska

Lilka i Kornel planują idealny wypad na Mazury. Ma to być ich sposób na spędzenia Świąt Wielkanocy z przyjaciółmi, z daleka od „rodzinnego sosu”. W połowie drogi Lilka otrzymuje wiadomość, która całkowicie krzyżuje im plany – babcia Czesia popełniła samobójstwo! Wygląda na to, że jej z pozoru wzorowa rodzina to tylko kolorowa wydmuszka….

Historia o nieodpartej potrzebie skonfrontowania się ze swoją przeszłością, dzieciństwem, rodziną. Potrzebie która pojawia się w życiu każdego z nas, niestety, niejednokrotnie, w najmniej oczekiwanym momencie…

 

Koleżanki, reż. Sylwester Jakimow

W piątkowy wieczór dwie nastolatki wyruszają w podróż po mieście. Wystrzałowo ubrane, po sporej dawce alkoholu zwracają na siebie uwagę przechodniów. Zachowują się wyzywająco i wulgarnie zaczepiają nieznajomych pasażerów autobusu. Podczas podróży w dyskusji obu dziewczyn powraca intymny problem typowej nastolatki i jej „chłopaka”.

Obraz na wskroś poruszający swą dosłownością. Zaskakujący pod względem misternie ułożonych dialogów. Niecierpliwie i znienacka wciągający widza w świat nastoletnich bohaterek.

 

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039