Strona Główna » Polecane » Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza serdecznie na akcję Świątecznego Książkobrania! 16 grudnia 2011 r

Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza serdecznie

na akcję Świątecznego Książkobrania!

 

16 grudnia 2011 r.,

 w godz. 14:00 do 19:30

Siedziba MBP przy ul. Minorytów 4

Świąteczny okres to czas dzielenia się uśmiechem, ciepłem, radością i… prezentami.

Dla nas i dla naszych czytelników z pewnością jednym z najlepszych prezentów są książki.

Dlatego też przygotowaliśmy przedświąteczną akcję,

która pozwoli miłośnikom czytania cieszyć się nowymi książkami.

 

 

Od godziny 14ej  aż do zamknięcia biblioteki w naszej Bibliotece działać będzie

Biblioteczna Fabryka Prezentów.

Przy stoiskach w holu pracownicy Biblioteki zachęcać będą Państwa do zakupu cegiełek, z których dochód przeznaczony zostanie na zakup nowych książek. Nowe książki na półkach – to większa radość dla Czytelników.

W zamian za zakup cegiełki – prezentu dla naszej Biblioteki – przygotowaliśmy upominek dla Państwa: ręcznie wykonane świąteczne ozdoby i dekoracje w czterech „rozmiarach”: S, M, L i XL.  W zależności od tego, jak „duża” będzie Państwa cegiełka – taki „rozmiar” prezentu będą Państwo mogli sami wybrać.

Waluta:  biblioteczna cegiełka

Towar:  ozdoby świąteczne wykonane przez pracowników biblioteki

Cel: wspólne uzupełnienie księgozbioru MBP

 

 

W tym samym czasie na dwóch stoiskach odbywać się będzie

Książkobranie

 

Przy pierwszy z nich zbierać będziemy książkowe dary.

Podczas przedświątecznych porządków warto przyjrzeć się regałom z książkami… Może znajdą Państwo na nich książki wydane w przeciągu ostatnich 5 lat, które jednak pokryły się kurzem, bo już ich Państwo nie potrzebujecie, nie czytacie…  Jeśli tak się stanie – przynieście Państwo te książki do Biblioteki. Na naszych półkach mogą znaleźć nowych czytelników. Każdemu kto przyniesie książkowe dary wręczymy pamiątkową i unikalną zakładkę, wykonaną w oparciu o prace nadesłane na Ogólnopolski Konkurs na Zakładkę Komiksową.

 

Przy drugim stoisku Książkobrania – będziecie mogli Państwo zakupić książkowy prezent.

W holu biblioteki znajdować się bowiem  będzie stoisko z książkami dla dzieci i młodzieży znajdującymi się w ofercie internetowej księgarni LUNA i Wydawnictwa LITERATURA. Do zakupu książek i czytania ich dzieciom w świątecznym okresie zachęcać będzie Bożena Supernak – właścicielka księgarni Luna

 

 

Świąteczną atmosferę Książkobrania podsycać będą Imprezy Towarzyszące.

W czasie Książkobrania wszystkie dzieci zapraszamy do Wypożyczalni Dziecięcej – Pokoju Bajek na pierwszym piętrze, gdzie na zajęciach plastycznych, będą mogły się uczyć wykonywania świątecznych ozdób – choinek, śnieżnych kul, bombek, witrażyków, choinkowych łańcuszków.

Natomiast o każdej pełnej godzinie, w Pokoju Bajek,  zapraszamy na Świąteczne Czytanie. Dzieciom i młodzieży, opowieści zimowe i świąteczne czytać będą pracownicy Biblioteki i zaproszeni goście.

 

Podczas przedświątecznej akcji nie może też zabraknąć kolędowania. Dlatego zapraszamy wszystkich na koncert kolęd w wykonaniu Akademickiego Chóru Politechniki Opolskiej – godz. 17:30, w Sali Konferencyjnej.

 

Na wszystkie atrakcje serdecznie Państwa zapraszamy. Wstęp oczywiście wolny.

Źródło:www.mbp-opole.art.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039