Strona Główna » Ogólnie » Kino w Teatrze – „Śmietnisko” w reżyserii Lucy Walker

Stowarzyszenie Opolskie Lamy ma przyjemność zaprosić na projekcję kolejnego filmu w ramach  cyklu Kino w Teatrze.  Już w najbliższy poniedziałek (09.01.12) o godzinie 19:00 na Małej Scenie Teatru  im. J. Kochanowskiego wyświetlone zostanie „Śmietnisko” ( Waste Land)  w reżyserii Lucy Walker.

 

Dokument ten powstawał przez ponad trzy lata. Film jest zapisem podróży słynnego artysty Vika Muniza, który opuszcza swój dom na Brooklynie, aby wyruszyć do ojczystej Brazylii na największe na świecie wysypisko śmieci, JardimGramacho, mieszczące się na peryferiach Rio de Janeiro. Na miejscu artysta fotografuje eklektyczną grupę „catadores”, jak nazywa się samozwańczych zbieraczy materiałów nadających się do ponownego przetworzenia. Pierwotnym założeniem Munitza było „odmalowanie” zdjęć catadores za pomocą śmieci. Jednak podczas współpracy z tymi inspirującymi postaciami, gdy na podstawie zrobionych im zdjęć na nowo tworzyli ze śmieci własne podobizny, okazało się, że catadores z godnością lecz jednocześnie rozpaczliwie, próbują też na nowo wyobrazić sobie własne życie.

Cena biletu : 10 zł

 

\”Śmietnisko\” Trailer

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039