Strona Główna » Polecane » WYSTAWA MALARSTWA KRYSTYNY MAJCHER 12.01.2012 godz. 20:00

INSPIRACJE – FASCYNACJE 

WYSTAWA MALARSTWA KRYSTYNY MAJCHER

O AUTORCE

Mgr inż. urządzeń sanitarnych  i ochrony środowiska. Od 2007 roku członek Związku Polskich Artystów Plastyków PSU w Opolu. Od kilkudziesięciu lat mieszka w Opolu.

 

Malarstwem zajmuje się od kilkunastu lat. Maluje głównie motywy przyrodnicze, rośliny, zwierzęta oraz portrety. Ulubionym motywem obrazów autorki są koty. Prace powstają w technice olejnej, na płótnie – rzadziej na kartonie. Część obrazów ukazuje – według autorki – magiczne działania. Ich tematy i przesłania wielokrotnie spełniły się w rzeczywistości. „Malarstwo to cząstka mnie i tego, co mnie otacza. Wyraża moje marzenia, miłość i radość życia. W ten sposób przekazuję moje przyswajanie świata przyrody, jego niepowtarzalne piękno i siłę odnowy” – mówi Krystyna Majcher.

 

Twórczość autorki uzależniona jest od nastroju, od inspiracji motywem i nie poddaje się łatwej klasyfikacji. Malarka nie wyjaśnia fascynacji danym motywem. Ukazuje go takim, jaki objawił się jej przy pierwszym zetknięciu. „Będąc pod wpływem zauroczenia tematem, mam przeogromną chęć przeniesienia go na płótno. Jest to siła, której muszę się z przyjemnością poddać.  Powstaje wtedy obraz, który jest nie tylko w oczach, ale i w sercu” – dodaje autorka.

 

Prace Krystyny Majcher znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą.

 

Wystawy

 

Zbiorowa – z okazji 25-lecia ZPAP PSU

w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu, 2009

Poplenerowe:

Galeria zamku w Mosznej, 2009

Galeria Podchorążówka w Łazienkach Królewskich w Warszawie, 2009

Galeria zamku w Mosznej, 2010

Galeria Urzędu Marszałkowskiego w Opolu, 2010

Galeria zamku  w Mosznej, 2011

Galeria Urzędu Marszałkowskiego w Opolu, 2011

Źródło:http://ncpp.opole.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039