Strona Główna » Ogólnie » Kino Meduza: Filmy oraz spotkanie z Leszkiem Dawidem i Jarosławem Wszędybyłem

Kino Meduza (CK Oleska 45) serdecznie zaprasza w najbliższy piątek (27.01.2012) o godz. 19:00 na kolejną dawkę dobrych filmów, a potem na spotkanie z  ich reżyserami.

Film „W drodze” to zapis podróży, jaką reżyser-kierowca odbywa samochodem zabierając po drodze autostopowiczów. Za szybą zmieniają się krajobrazy i pory roku, a w samochodzie zmieniają się pasażerowie. Z podróży wyłania się obraz człowieka i jego świata. Obraz współczesnej Polski, tej widzianej oczami bohaterów i tej widzianej przez okna samochodu.

Autostopowicze rozmawiają z reżyserem-kierowcą szczerze, bez sztucznego zadęcia. Dzielą się swoimi radościami, wątpliwościami, troskami. W filmie nie brak zabawnych sytuacji z prozy życia codziennego, nie brak też poważnych rozmów o pracy, rodzinie, szczęściu, samotności.

Najnowszy dokument Leszka Dawida, doskonale przyjęty zarówno przez krytyków, jak i publiczność, pokazywany był m.in. w oficjalnych selekcjach najważniejszych polskich festiwali – Krakowskiego Festiwalu Filmowego, Ery Nowe Horyzonty czy Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu.

Trailer W drodze 1 Trailer W drodze 2 Trailer W drodze 3

Z kolei „Zabawy z czasem” to film o tym, jak w 1999 roku świat przygotowywał się do nadejścia XXI wieku, a grupa przyjaciół kończyła polonistykę w Opolu. Nakręcili wtedy amatorski film o tym jacy są i czego chcą od życia. Później ich drogi rozeszły się.

Po 10 latach, autor ,,Zabaw”, który był jednym z tamtej grupy, postanowił odwiedzić dawnych znajomych. Zobaczyć jacy są i jak żyją dzisiaj.

W efekcie tej podróży powstał film o trudnych wyborach, jakim wszyscy jesteśmy poddawani, o przypadku i przeznaczeniu.

Film próbujący odpowiedzieć na najważniejsze pytania opisujące człowieka w świecie – kim jesteśmy i co tutaj robimy.

W tle zaś, portret pokolenia współczesnych trzydziestokilkulatków.

Nagrodzony na Festiwalu Mediów – Człowiek w Zagrożeniu, film Jarosława Wszędybyła to poruszająca, skłaniająca do refleksji historia, którą Mikołaj Jazdon porównał do twórczości Czechowa, a Paweł T. Felis nazwał wieloznacznym i fascynującym dokumentem.

Trailer Zabawy z czasem
Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039