Strona Główna » Nauka » Otwarcie wystawy Magdaleny Majdzik ALPHABEAT 17 kwietnia 2012 r., godz. 18:00

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu

zaprasza na otwarcie wystawy

Magdaleny Majdzik

ALPHABEAT

17 kwietnia 2012 r., godz. 18:00

Fotogaleria, MBP ul. Minorytów 4

Wstęp wolny

 

Magdalena Majdzik –

szczęśliwie urodzona w szalonych latach 70. Fotograf z zamiłowania, językoznawca z wykształcenia. Miłośniczka zwierząt (w szczególności czarnych kotów), pracowita i wytrwała. Członek ZPAP Polska Sztuka Użytkowa. Uczestnik i organizator zbiorowych oraz indywidualnych wystaw fotograficznych. W swoich pracach, nierzadko noszących znamiona instalacji, porusza różnorakie tematy najczęściej dotykające kwestii dynamicznie zmieniającego się społeczeństwa. W toku artystycznego dyskursu najczęściej posługuje się intuicją oraz strumieniem świadomości.

Wystawa ALPPHABEAT  stanowi próbę sportretowania znaków towarzyszących nam przez całe nasze życie. Wejście w mikroświat fonemów, szeryfów, czcionek, głosek i odpowiadających im znaków systemu fonologicznego w systemach QWERTY i QWERTZ. Alphabeat to zarówno gwałtowne dźwięki  wprawionych w ruch ramion maszyny do pisania układających się w specyficzną muzykę, jak i kojący szum pióra, łagodnie sunącego po powierzchni papieru. To także moment krytyczny w życiu pisarza którego opuściło natchnienie, a jego brak sprawił, że  częstotliwość uderzeń ramion z literami maszyny do pisania staje się nie do wytrzymania. Znaki przenoszone za pomocą palców i klawiszy na papier lub kalkę z niewyjaśnionych przyczyn nieczytelne, a myśli skupione na rzeczach mało ważnych i nieistotnych dla dzieła. Chaotyczne. Obrazy rekompensują brak fabuły, a dźwięk jednostajny, monotonny a jednak rytmiczny nabiera sensu.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039