Strona Główna » Nauka » DYSKUSJE w Cafe Tequila

Wspólnie ze Studenckim Kołem Filozoficznym zapraszamy na cykl dyskusji w Cafe Tequila.

Przymiarki do niego trwały już jakiś czas, a poprzedzone zostały pojedynczymi spotkaniami. Teraz możemy zaprezentować cały cykl, którego opis poniżej:

19.04. godz. 18:00
Katarzyna Jędruch opowie o rytuałach przejścia. Przedstawi, na czym one polegają, jaką pełniły rolę w dawnych społecznościach plemiennych, powie o modyfikacji ciała w trakcie rytuału przejścia i zainicjuje dyskusje o współczesnych tendencjach do podkreślania przy pomocy rytuałów niektórych momentów życia. Razem z Katarzyną zastanowimy się nad tym, czy współczesność sprzyja rytualizacji życia czy nie.

26.04. godz. 18:00
Spotkanie z Malwiną Popiołek i Dominiką Hamerlą jest kontynuacją dyskusji o mężczyznach i kobietach, odbywających się od jakiegoś czasu pod egidą Studenckiego Koła Filozoficznego. Tym razem prelegentki chcą poddać pod dyskusję dwa różne spojrzenia na płeć. Dominika Hamerla skupi się na biologicznych uwarunkowaniach związanych z płcią, a jej głównym tematem jest teoria mówiąca o zagrożeniu biologicznego istnienia płci męskiej. Z kolei Malwina Popiołek przedstawi problem płci z punktu widzenia społecznych uwarunkowań takich jak społeczne konsekwencje emancypacji kobiet czy kondycja roli społecznej współczesnych mężczyzn, po to, aby na koniec zastanowić się nad tym, czy grozi nam matriarchat.

24.05. godz. 18:00
Magdalena Żołud oraz Rafał Kurzawa podejmą temat filmu jako eksperymentu myślowego. Zastanowią się nad tym, jaka jest specyfika poznania płynącego z filmu, czy poznanie z takiego źródła jest wartościowe i dostarcza nowych treści oraz czym jest interpretacja dzieła filmowego? Film zostanie przedstawiony z jednej strony jako narzędzie pomocne w zadawaniu pytań filozoficznych, z drugiej zaś strony jako narzędzie propagandy, a więc zostanie rozwinięta także refleksja dotycząca zagrożeń związanych z przekazem filmowym.

Cafe Tequila
Nysy Łużyckiej 62
(77) 442 42 52
cafetequila@op.pl
www.cafetequila.pl
www.facebook.com/cafetequila

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039