Strona Główna » Polecane » Spotkanie z Anną Mieszkowską „Artyści emigracyjnej Melpomeny w Radiu Wolna Europa”

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu

zaprasza na spotkanie

z Anną Mieszkowską

Artyści emigracyjnej

Melpomeny

w Radiu Wolna Europa

18 kwietnia 2012 r., godz. 17:30

Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Wstęp wolny

Maj miesiącem Radia Wolna Europa!

W tym roku przypada jubileusz 60-lecia rozgłośni, która w okresie PRL była określana „głosem wolnej Polski”. 3 maja 1952 r. o godz. 11 została nadana z Monachium pierwsza audycja w języku polskim. W czwartek, 2 lutego 2012 roku, o tym wydarzeniu przypomniała izba wyższa Senatu, która przyjęła uchwałę upamiętniającą działalność polskiej sekcji radia. Rozgłośnia Polska Radia Wolna Europa przez cały czas swojego istnienia podtrzymywała i kształtowała świadomość społeczną i kulturową Polaków. Budowała polski patriotyzm. Przygotowywała nas do wolności, która przyszła w roku 1989, i do nowych zasad współżycia międzynarodowego, według których działamy dziś w ramach Unii Europejskiej i Przymierza Północnoatlantyckiego – głosi uchwała Senatu.

 

Z okazji tej rocznicy zapraszamy serdecznie na wieczór poświęcony artystom teatru Melpomena. O polskich artystach i reżyserach, którzy na emigracji współpracowali z Radiem Wolna Europa opowie Anna Mieszkowska - historyk teatru, dokumentalistka, pracownik  Archiwum Polskiej Akademii Nauk.

 

Podczas wieczoru zostanie zaprezentowana jej autorska wystawa. Wysłuchamy też archiwalnych nagrań piosenek Mariana Hemara, Feliksa Konarskiego i Wiktora Budzyńskiego.
Serdecznie zapraszam

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039