Strona Główna » Wywiady » Tajemniczy Klient

Po co przeprowadzać badania Tajemniczego Klienta?

Jedną z najbardziej skutecznych metod badania przebiegu sprzedażowego jest badanie tajemniczego klienta. Dzięki przeprowadzeniu kontroli w sklepach przez osoby które dokonują oceny procesu sprzedażowego możliwe jest poprawienie jakości obsługi klienta.

Jest to o wiele lepsze podejście do procesu obsługi klienta sklepów niż badania opinani publicznej które nierzadko są nieobiektywne.

Dzięki formularzom które zostały przygotowanie specjalnie pod określony sklep a nawet określony produkt możemy obiektywnie ocenić co należy poprawić w obsłudze klienta w naszym sklepie.

Poprzez wypełnianie ankiet wyboru tak/nie, tajemniczy klient nie może zafałszować ankiety przez swoje subiektywne odczucia.

Celem dla którego przeprowadza się badania tajemniczego klienta jest podniesienie w firmie standardów obsługi klienta.

Standardy obsługi klienta to zbiór zasad które należy przeprowadzić w czasie rozmowy z klientem.

Badanie typu Tajemniczy Klient jest sposobem sprawdzenia jak i czy pracownicy korzystają z standardów obsługi klienta w codziennej pracy.

Badanie przeprowadza się najczęściej wysyłając ankietera na zakupy do określonego punktu sprzedażowego, sklepu spożywczego lub AGD.

Tajemniczy klienci zobowiązani są do przestrzegania procedur narzuconych przez zlecającego badanie. Dzięki takiemu postępowaniu wyniki kontroli w naszym sklepie przeprowadzane cyklicznie dają nam pogląd na popełniane błędy przy sprzedaży produktów lub naszych usług przez pracownika.

Badania nad stratą klientów jasno określają przyczynę nieudanej transakcji. 70% nieudanych transakcji jest spowodowane poprzez niepoprawną obsługę klienta w sklepie. Jednocześnie ok 5% tych klientów zwraca uwagę na niewłaściwą obsługę w sklepie a ponad 95% informuje najbliższe otoczenie czyli rodzinę i znajomych.

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop
© 2012 Studiuj w Opolu · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
Polityka Prywatności
Redsoft.pl - Programy na Zlecenie