Strona Główna » Film, Ogólnie » Kino w Mieście 2013/ Program

Kino w Mieście 2013/ Program

19.04.2013 Plac Wolności, godzina 20:30

general_2

Będzie głośniej! Pokaz filmu z muzyką na żywo.
Generał, reż. Buster Keaton, Clyde Bruckman, niemy USA 1926, 117’
Bipolar Bears, akompaniament muzyczny – projekt autorski (zespół w składzie: Szymon Danis, Jakub Mitoraj, Grzegorz Posłuszny, Maciek Zakrzewski, Sławomir Puchała).

Trwa wojna secesyjna. Johnnie Gray jest mieszkańcem Południa i maszynistą kolejowym. Prowadzi lokomotywę „Generał”. Chce wziąć udział w wojnie, ale nie zostaje przyjęty do wojska, gdyż jego zawód jest przydatny dla zaplecza armii. Jego narzeczona Annabelle traktuje go jak tchórza, ponieważ Johnnie nie walczy na froncie. Pewnego dnia lokomotywę, w której znajduje się Annabelle, porywają dywersanci z Północy. Bohater rzuca się w pogoń za skradzionym „Generałem”, a przede wszystkim – za porwaną ukochaną.

 

 

20.04.2013 Plac Wolności, godzina 20:30

Komeda, Komeda… Projekcje filmowe.
Komeda, Komeda, reż. Natasza Ziółkowska – Kurczuk, dok., Polska 2012, 71’

Dokument „Komeda, Komeda…” to produkcja poświęcona wybitnemu twórcy muzyki jazzowej – Krzysztofowi „Komedzie” Trzcińskiemu. Film pokazuje obraz genialnego kompozytora łącząc go z obrazem miasta z którego pochodził artysta i które ukształtowało jego wrażliwość i muzyczną wyobraźnię. W filmie wzięło udział wiele związanych z Komedą znanych postaci ze świata sztuki. Z relacji współpracowników, przyjaciół i członków rodziny wyłania się postać jednego z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych. Relacje współpracowników tworzą niejednoznaczny i tajemniczy obraz artysty. Jedni zapamiętali go jako człowieka milczącego i zamkniętego w sobie, natomiast dla innych był duszą towarzystwa.
Elementem wyróżniającym film są animowane sekwencje autorstwa Piotra Dumały zrealizowane do roboczego nagrania kołysanki z filmu „Dziecko Rosemary” Romana Polańskiego.

Nóż w wodzie, reż. Roman Polański, Polska 1961, 101’

Polski dramat psychologiczny wyprodukowany w 1961 roku. Pierwszy pełnometrażowy film Romana Polańskiego. W roku 1963 nominowany do Oscara. Przegrał, choć poprawniej byłoby powiedzieć „został wyprzedzony” przez „Osiem i pół” Federico Felliniego.
Akcja rozgrywa się między trzema osobami w pozasezonowym pejzażu mazurskich jezior. Znany dziennikarz sportowy, jadąc z żoną na jednodniowy rejs jachtem, zabiera młodego autostopowicza. Stara się olśnić chłopaka pozycją materialną, doświadczeniem życiowym, także żoną – zaprasza go na pokład jachtu. Na pozerstwo dziennikarza autostopowicz odpowiada postawą „młodego gniewnego”, ukrywając rozpaczliwą zazdrość i pragnienie posiadania takiego samochodu, jachtu, dziewczyny i… dużych pieniędzy. Decyduje się na desperacką mistyfikację, dzięki której ma zamiar oszukać bogatego dziennikarza…

21.04.2013 Plac Wolności, godzina 20:30

Zakazane piosenki…
Recital – Grażyna Rogowska.

Pokaz filmu:
Piętro wyżej, reż. Leon Trystan, Polska 1937, 87’piętro wyżej_1

Los chciał, że w jednej kamienicy zamieszkało dwóch Pączków – Hipolit, właściciel kamienicy i wielbiciel muzyki poważnej, oraz Henryk, spiker radiowy i amator muzyki rozrywkowej. Obaj urządzają w swoich mieszkaniach koncerty, bardzo często jednocześnie. Ale to nie wszystko. I tak: list do Henryka otrzymuje Hipolit, komornik zajmuje meble Henryka za długi Hipolita. Piękna bratanica Hipolita trafia piętro wyżej do mieszkania Henryka.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039