Strona Główna » Aktualności, Ogólnie » Spotkanie z Kazimierzem Orłosiem 2 grudnia 2013 (poniedziałek), godz. 17.00

Wydawnictwo Literackie

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu

zapraszają na spotkanie

z Kazimierzem Orłosiem

i prezentację książki

Historia leśnych kochanków i inne opowiadania

2 grudnia 2013 (poniedziałek), godz. 17.00

Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

wstęp wolny

KAZIMIERZ ORŁOŚ – pisarz, dramaturg, scenarzysta filmowy i telewizyjny, autor słuchowisk radiowych. W komunistycznej Polsce był cenzurowany, współpracował z Radiem Wolna Europa. W 1961 wydał pierwszy zbiór opowiadań: Między brzegami, który został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków. Następnie ukazały się: Koniec zabawy (1965) i Ciemne drzewa (1970). Pierwszy z wymienionych zdobył Nagrodę im. Stanisława Piętaka za rok 1966, drugi – Nagrodę Kościelskich za rok 1970. Jest członkiem polskiego oddziału PEN Clubu i – od 1989 roku – Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Historia leśnych kochanków i inne opowiadania – to przegląd najlepszych krótkich form prozatorskich powstających od lat 60. ubiegłego wieku w autorskim wyborze K. Orłosia. Zawiera opowiadania liryczne, dramatyczne, humorystyczne (np. Wielbłąd będący inspiracją do filmu Duże zwierzę w reż. Jerzego Stuhra), portretujące rzeczywistość PRL-u. Mówiące o tajemnicach prostych ludzi, ich wrażliwości, tęsknotach, oczekiwaniach. O dziwności zdarzeń i motywów. Opowiadania dopowiadają się, nastroje wzajemnie wzbogacają, widoki i sensy świata dopełniają. Człowiek traktowany jest zawsze z powagą i szacunkiem, a niekiedy ciepłą ironią.

(na podst. noty wydawniczej)

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039