Czytelnia Biblioteki Głównej Politechniki Opolskiej

Czytelnia Biblioteki Głównej Politechniki Opolskiej
45-272 Opole, ul. gen. K. Sosnkowskiego 31, pokój 104

E-mail: bg_czytelnia@po.opole.pl

Tel. 77 400 62 34

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 8:30 – 18:45
sobota: 8:30 – 14:00

Ze zbiorów zgromadzonych i udostępnianych w czytelniach mogą korzystać wszystkie osoby posiadające ważny dokument tożsamości i stosujące się do obowiązujących regulaminów bibliotecznych

Studencie! Czytelniku! Jeśli posiadasz kartę zapisu do Biblioteki Głównej Politechniki Opolskiej, będziesz miał możliwość wypożyczenia wybranych pozycji na noc (w godz. Od 18 – 8) lub na weekend (sobota 14 – poniedziałek 8). Poza obręb Biblioteki nie wypożycza się jednak takich pozycji jak: encyklopedie, słowniki, dzieła cenne, białe kruki, czasopisma oraz zbiory specjalne.

W czytelni funkcjonuje system wolnego dostępu do księgozbioru podręcznego: encyklopedii, słowników, informatorów, poradników, czasopism polskich i zagranicznych oraz podręczników i skryptów. Można też skorzystać z największego w regionie opolskim zbioru patentów i norm.

Pozycje oznaczone w katalogu literą L (egzemplarze lektoryjne) są sprowadzane z magazynu po wypełnieniu przez czytelnika rewersu. Czas oczekiwania na zamówioną pozycję jest różny, w zależności od pory roku (akademickiego). W czasie wzmożonego ruchu w bibliotekach, co szczególnie widoczne staje się przed sesją, gdy okazuje się, że zamówień z magazynu zbierze się już pokaźna górka, czas oczekiwania może wydłużyć się i do 45 minut.

Czytelnia Biblioteki Głównej PO dysponuje stanowiskiem komputerowym dla osób niedowidzących i słabo widzących. Komputer jest wyposażony w klawiaturę brajlowską, syntezator mowy oraz m.in. funkcję dowolnego powiększania każdego fragmentu tekstu czy ustawiania najkorzystniejszego kontrastu.
 
Ponadto do dyspozycji użytkownika jest powiększalnik, który ułatwia czytanie pozycji znajdujących się w księgozbiorze biblioteki oraz czasopism. Powiększalnik pozwala powiększyć każdy fragment tekstu oraz ustawić odpowiedni kontrast.
Ze stanowiska mogą korzystać wszystkie zainteresowane osoby.

W czytelni istnieje także możliwość skorzystania z kserokopiarki.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop
© 2010 Studiuj w Opolu · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
Polityka Prywatności
Redsoft.pl - Programy na Zlecenie